Havarijní pojištění - krátkodobě?

04.11.2013

Havarijní pojištění je dobrovolné pojištění, které slouží na ochranu proti škodám vzniklým havárií, živelní událostí, krádeží nebo vandalismem. Pokud máte sjednáné havarijní pojištění ve variantě allrisk, pojišťovna Vám vyplatí při každé z těchto událostí odškodné.

Říkáte si, že uzavření havarijního pojištění není nic pro vás? To samozřejmě závisí na zvážení každého člověka, zda se mu daná pojistka vyplatí, nebo nikoliv. Pokud má třeba známého automechanika a možnost sehnat díly velmi levně, a navíc nebourá, nemusí být tato pojistka zase až tak velkou nutností. Na druhou stranu jsou v životě i situace, kdy je téměř nezbytná. Zatímco v naší zemi se dá vše poměrně snadno zvládnout a případné nabourané auto kamkoliv odtáhnout, v zahraničí už to může být mnohem složitější.

Ideálním příkladem je léto a doba dovolených. V této době tisíce lidí sedají do svých aut a vyrážejí směr Itálie nebo Chorvatsko. A pokud v cizí zemi nabourají a nemají uzavřené pojištění, rozhodně je nepřijde oprava a další související služby tak levně, jako u nás. Proto v těchto lidech viděla řada pojišťoven příležitost, a vytvořila tak produkt přesně na míru. Jedná se o krátkodobé havarijní pojištění, které je uzavíráno třeba pouze na období, kdy plánujete dovolenou v zahraničí. Samozřejmostí je, že se toto pojištění nevztahuje pouze na nehodu jako takovou, ale i na řadu dalších problémů, jako je krádež nebo vandalismus. Rozhodně není na dovolené nic příjemného, pokud vám odcizí auto. Pokud je pojištěné, máte alespoň jistotu, že po návratu do Čech vám ho pojišťovna zaplatí.

Pokud o různých individuálních nabídkách pojišťoven mluvíme, tak některé vyšli vstříc i motorkářům, kteří tvoří taktéž podstatnou část účastníků silničního provozu. Pro ně je takzvané sezónní pojištění, kdy po dobu letních měsíců funguje jako běžné havarijní pojištění, a během zimy se nevztahuje na nehody, jelikož v tomto období se zkrátka nejezdí. Jeho hlavní výhodou je samozřejmě cena, která je snížena právě tím, že v zimě není třeba mít pojistku na škody způsobené nehodou. Pokud však v tomto období někdo vyjede, platí si škody ze svého.

Bezplatná žádost o půjčku Položit otázku

Kurzy měn

Vlajka meny USD USD = změna
Vlajka meny GBP GBP = změna
Vlajka meny EUR EUR = změna
Vlajka meny HRK HRK = změna

Komodity

Stříbro - graf ceny
Zlato - graf ceny
© 2002 - 2024 Vytvořil Ing. Josef Vrba
Finance, Finanční, Půjčka, Půjčky, Dluh, Dluhy, Banka, Účet, Peníze