Hypotéka od finančního poradce nebo přímo od banky?

09.01.2016

Začněte včas a aktualizujte si průběžně nabídky

Ideální je začít se zjištováním informací o hypotéce včas a průběžně si nechte aktualizovat nabídky. Je dobré vědět dopředu kolik vám zhruba v bance půjčí a zhruba za jaký úrok. Vyhnete se ukvapenému podepsání hypotéční smlouvy, protože vás bude tlačit čas

Začněte u bank

Zajděte do několika bank a nechate si připravit velmi orientační nabídky. Zkuste nasávat informace od hypotéčních specialistů jednotlivých bank. Průběžně se setkáte s protiřečením jednotlivých specialistů. Jeden Vám doporučí to a jiný ono. Budete mít čas si vše promyslet a dohledat si další informace na internetu a zaujmout vlastní názor.

Nechte si doporučit finančního poradce

Pokud máte v okolí vzdělané lidi, nechte si od nich doporučit finančního poradce. Je dobré získat kontakt alespoň na 2-3 finanční poradce a postupně je vyzkoušet.

Kontaktuje finančního poradce

Kontaktujte finančního poradce a dopředu mu řekněte, že chcete pouze hypotéku. To je nesmírně důležité. Pokud s vámi finanční poradce začne vyplňovat dotazníky ohledně povinného ručení, tak se s velkou pravděpodobností nejedná o pravého finančního poradce, ale o takzvaného "sběrače". Sběrač vám nikdy nic hned nenabídne. Ví toho velice málo a obvykle ho dokážete jednoduchými otázkami donutit k protiřečení. Tento sběrač obvykle pouze vyplní dotazník a někomu ho předá. Po týdnu dostane zpět výsledek a ten vám odprezentuje. Tzn. nikdy nemluvíte s člověkem, který nabídku připravoval a který má kontakty v bankách.

Správný finanční poradce:

  • Nezjišťuje jaké máte povinné ručení
  • Nezajímá ho jaké máte auto
  • Nezajímá ho jestli jezdíte MHD a jaké máte výdaje a cestu do práce
  • Nepředloží vám seznam 10 bank s 10 úrokovími sazbami a neřekne "tak si vyberte"
  • Předloží vám několik málo (2-3) nabídky
  • Ke každé nabídce řekne, zda je s pojištěním či bez
  • Ke každé nabídce řekne nějaké výhody, nevýhody a řekne své doporučení

Hypotéka s pojištěním nebo bez

Poměrně zásadní otázka je, zda si sjednat v bance životní pojištění k hypotéce a dostat slevu na úrokovou sazbu a nebo si toto pojištění nebrat. V bankách vám všude budou radit, ať si pojištění vezmete. Oproti tomu správný finanční poradce by vám měl celou situaci vysvětlit a doporučit vám spíše pojištění od banky si nebrat. Proč? Pojištění od banky je totiž drahé a má v nejlevnější variantě velmi malé krytí. Pokud vám banka nabízí pojištění za 800Kč měsíčně a k tomu 0,2% slevu na úrokové sazbě, tak stejné krytí lze sehnat přímo od pojišťovny za 400Kč. Tzn. ušetříte 400Kč měsíčně na pojištění, ale budete mít o 0,2% vyšší úrokovou sazbu. Avšak podle výšky úvěru to může být výhodné, protože 0,2% může dělat rozdíl 200Kč měsíčně. V tu chvíli je výhodnější mít pojištění od pojištovny a ušetříte právě 200Kč.

Bezplatná žádost o půjčku Položit otázku

Kurzy měn

Vlajka meny USD USD = změna
Vlajka meny GBP GBP = změna
Vlajka meny EUR EUR = změna
Vlajka meny HRK HRK = změna

Komodity

Stříbro - graf ceny
Zlato - graf ceny
© 2002 - 2024 Vytvořil Ing. Josef Vrba
Finance, Finanční, Půjčka, Půjčky, Dluh, Dluhy, Banka, Účet, Peníze