Peníze snadno a rychle

18.01.2014

Potřebujete akutně peníze na nenadálé výdaje? Je pro Vás obtížné říci konkrétní účel, na co peníze využijete, nebo se Vám jen nechtějí řešit Vaše finanční záležitosti s cizími lidmi? Ať je tomu tak, či onak, půjčka na cokoliv je po Vás jako stvořená. Banku ani nebankovní společnost nezajímá, co s penězi uděláte, jestli si za ně zrekonstruujete dům, pojedete na dovolenou či uspořádáte velkou party pro kamarády a známé. Je to jen zkrátka Vaše věc.

Účelová nebo neúčelová půjčka

Banky i nebankovní společnosti nabízejí účelové a neúčelové půjčky a úvěry. Který typ vybrat? Obě tyto půjčky mají své výhody a nevýhody. Výhodou půjčky na cokoliv je absence dokazování využití zapůjčených peněžních prostředků peněžní instituci. Tato výhoda je však vykoupena vyššími úrokovými sazbami a dalšími poplatky, neboť pro věřitele je tento druh půjčky rizikovější než účelová půjčka. U účelové půjčky je naopak předmět úvěru konkrétně vymezen a peníze čerpáte až po předložení kupní smlouvy či faktury. To vše za nižší úrok.

Výhody půjčky na cokoliv

Ať už sáhnete po bankovní nebo nebankovní půjčce máte jistotu, že bude z čeho vybírat. U spousty z nich je navíc vyřízení neúčelové půjčky velice rychlé. Příkladem rychlého úvěru je třeba Presto půjčka na cokoliv od UniCredit Bank. Vše se dá zvládnout z tepla domova – prostřednictvím internetu či telefonicky podáte žádost a smlouva Vám přijde třeba poštou a peníze na Váš bankovní účet. Ke kladnému vyřízení půjčky bez udání účelu většinou nepotřebujete žádného ručitele ani zástavu.

Některé nebankovní společnosti nepožadují doklad o Vašich příjmech ani neprověřují registry dlužníků. Na ty pozor! Seriózní společnost by se měla zajímat o to, zda budete moci zapůjčené peníze splácet. Pokud ji to nezajímá, měli byste být maximálně ostražití.

Peníze nejen rychle, ale také bezpečně

Nějakou dobu Vás bude hřát radost z rychlého sehnání peněz a vyřešení nenadálého problému. Může se ale stát cokoliv a Vy nebudete zvládat splácení půjčky včas. V tomto okamžiku poznáte serióznost a solidnost společnosti, u které jste si půjčili. Úplně nejlepší je takovým situacím předcházet a půjčovat si u bank, popřípadě známých nebankovních společností, se kterými se jde rozumně domluvit na odložení splátek či upravení splátkového kalendáře. Měli byste se úplně vyvarovat pochybným nabídkám rychlých peněz, které vídáte na sloupech veřejného osvětlení apod. Před podpisem smlouvy o půjčce si pozorně přečtěte smlouvu i obchodní podmínky a nebojte se zeptat v případě, že Vám něco není jasné. Solidní prodejce Vám vše vysvětlí. Při výběru půjčky se neřiďte jen úrokovou sazbou, ale také RPSN (roční procentní sazba nákladů), která Vám řekne, kolik z půjčené částky ročně navíc zaplatíte poskytovateli půjčky. V RPSN jsou zahrnuty nejen úroky, ale také pojištění a další povinné platby.

 

Bezplatná žádost o půjčku Položit otázku

Kurzy měn

Vlajka meny USD USD = změna
Vlajka meny GBP GBP = změna
Vlajka meny EUR EUR = změna
Vlajka meny HRK HRK = změna

Komodity

Stříbro - graf ceny
Zlato - graf ceny
© 2002 - 2024 Vytvořil Ing. Josef Vrba
Finance, Finanční, Půjčka, Půjčky, Dluh, Dluhy, Banka, Účet, Peníze