Jak spracovat finance a nenaletět?

14.09.2012

Na webu easyinvest.cz vyšel nedávno opět zajímavý článek. Tentokrát se zabývá správou financí.  Kdo jiný, než ten, kdo se věnuje investicím a podnikání by měl mít o svých financích dokonalý přehled. Problémem ve správě financí ze zákonného hlediska, jako je vedení a zpracování účetnictví nebo daně, zůstává ale stále malá odbornost a nedostatek času podnikatelů. Jakým způsobem jste se s tím vypořádali Vy? Máte přehled o aktuálních produktech ve světě financí? Sledujete novinky a aktuální akce nejrůznějších finančních institucí?

Správa financí ve velkých firmách

Ve velkých firmách je řešením poměrně často velice jednoduché. Tyto starosti velice snadno přesunou na nově najatého vlastního zaměstnance nebo vytvoří rovnou celé účetní oddělení. Pro malé a střední podnikatele ale tato možnost nepřichází v úvahu. Většina výnosů by padla na plat a další vzdělávání zaměstnance.

Správa financí pro podnikatele začátečníky

Jestliže s podnikáním začínáte, je stále ještě možné a rozhodně nejlevnější vedení daňové evidence nebo klasického účetnictví vlastními silami. Málokdo má ale v dnešní době sílu řešit vlastní podnikání a ještě řešit účty a vedení daňové, nemluvě o možných chybách a problémech, které byste si tímto postupem mohli přivodit. Bohužel legislativa v naší zemi není zrovna nejjednodušší, takže správa účetnictví nepatří k oblíbeným činnostem žádného podnikatele.

Nezbývá tedy jiná možnost, než se obrátit na samostatnou účetní nebo účetní firmu. Právě tuto možnost preferuje na základě větší zdánlivé důvěryhodnosti většina podnikatelů. Klíčovým momentem v tomto rozhodnutí je ale výběr této společnosti nebo účetní. Mnohdy jde bohužel o sázku do loterie...

Výběr účetní společnosti pro vedení účetnictví

Obecné rady pro výběr účetní společnosti nebo účetní, která bude spravovat Vaše nejinternější finanční údaje a zpracovávat je dle platné legislativy, nejsou příliš platné. Velmi důlečité jsou reference. Ideální je ve svém okolí mezi známými zjišťovat, kdo právě jim vede účetnictví a jaké mají zkušenosti. Často lze totiž na internetu narazit na falešné reference. Bohužel doba pokročila tak daleko, že se reference i kupují. Takže je důležité volit důvěryhodnou společnost s důvěryhodnými referencemi (ideálně si je ověřit), která proškoluje své zaměstnance a bude splňovat všechno, co pro své podnikání potřebujete.

Vždy tedy rozhodně začněte hledat ve svém okolí. Jak již bylo řečeno, pokud máte nějaké kontakty na podnikatele, se kterými se znáte, využijte jej pro doporučení či naopak vyloučení účetních firem. Hledat přitom můžete po celé České republice, protože účetnictví již v dnešní době většina firem stejně spravuje online. Prověřit si informace o jakékoliv firmě můžete zkusit na internetu, nevěřte ale slepě všemu, co zde najdete! Nebojte se zvednout telefon a ověřit si referenci! 

V poslední řadě je vhodné domluvit si nezávaznou schůzku se zástupci účetní firmy a dohodnout se na podmínkách jako je sjednání cen a poskytovaných služeb.

Pokračování a další informace naleznete na web easyinvest.cz.

 

Bezplatná žádost o půjčku Položit otázku

Kurzy měn

Vlajka meny USD USD = změna
Vlajka meny GBP GBP = změna
Vlajka meny EUR EUR = změna
Vlajka meny HRK HRK = změna

Komodity

Stříbro - graf ceny
Zlato - graf ceny
© 2002 - 2024 Vytvořil Ing. Josef Vrba
Finance, Finanční, Půjčka, Půjčky, Dluh, Dluhy, Banka, Účet, Peníze